Diyetisyen
Hakkında

Merhaba, ben Merve! 23 Ekim 1994’te dünyaya geldim… Liseyi bir dönem Edremit Anadolu Lisesi’nde kalan kısmı da Çanakkale İbrahim Bodur Anadolu Lisesi’nde tamamladım.

Küçüklüğümden gelen beyaz önlük takıntımı doktor veya hemşire ile sınırlamamıştım. Lise 2’deyken kararımı vermiştim. Diyetisyen olacaktım… Ne istediğimden oldukça emindim. Hiç unutmuyorum sınava hazırlandığım dönemde herkese hedefi sorulmuştu ve herkesin 2.tercihi diyetisyenlikti (doktor olmazsa diyetisyenlik gibi) bana sıra geldiğinde ben diyetisyen olacağım dedim başka yok mu dedi hocamız yok dedim tek hedefim var. Ve bugün o hedefimin karşılığında Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü başarıyla tamamlayarak mesleki unvanımı almış bulunmaktayım.

Bu süreçte Medipol Hastaneleri başta olmak üzere, Fatih Sultan Mehmet Eğitim Araştırma Hastanesi, Sevgi Dünyası Gündüz Bakım evi, Medipol Başakşehir Altyapısı, Çanakkale Halk Sağlığı Müdürlüğü, Diyetaktif gibi hastane-özel klinik ve kurumlarda araştırmacı diyetisyen olarak görev aldım. Çocuk beslenmesi, klinik beslenme, sporcu beslenmesi , poliklinik konusunda kendimi yetiştirdim.

Mutfağa olan ilgim küçüklüğümden beri hep vardı. Ve şu anda bunun eğitimini alıyorum.

Şimdiyse D-Art Beslenme ve Danışmanlık Merkezi’nde haftanın 6 günü danışan kabul etmekteyim.

Ailemi, işimi, Lokum’u, dostlarımı, bilgilerimi paylaşmayı, hayatı deneyimleyerek öğrenmeyi, yemek yapmayı, kahve içmeyi, seyahat etmeyi, yeni yerler keşfetmeyi, en çok da içimdeki çocuğu seviyorum.